Znáte zásady nošení červené barvy?

Červená je výjimečná barva, ve které neuniknete pozornosti svého okolí. Její nošení má samozřejmě určitá specifika a pokud chcete v červené vypadat vždycky dobře, je dobré znát několik tipů pro její použití ve vašem šatníku.

Jak nosit červenou – zásady

Výrazné a zářivé barvy, jako je červená, jsou považovány za méně formální než klasické neutrální nebo tmavé barvy, a proto dobře fungují s neformálními kousky, jako jsou trička, mikiny a sportovní oblečení. Červená se tak nemusí být nejlepší volbou pro každou událost.

Pamatujte, že jakmile si ze skříně vyberete něco červeného, veškeré vaše další oblečení a kousky outfitu budou hrát druhé housle, a to i když zvolíte méně výrazné odstíny, jako je vínová. Ideálně pokud tedy chcete vynést něco červeného, tento kousek by měl být centrem outfitu.

Pamatujte také na odstín vaší pokožky, který hraje roli. Pokud máte olivový odstín kůže, je pravděpodobné, že vám bude sedět lépe rezavý odstín červené; ale pokud máte velmi světlou pleť a tmavé vlasy, rozhodněte se pro jasnou červenou barvu. Tmavší odstíny vínově červené barvy vyhovují většině odstínů pleti a lze je snadno začlenit do vašeho šatníku.

Nevyhýbejte se červené

Červená je výrazná barva, kterou lze kombinovat s neutrálními odstíny, jako je černá, šedá nebo krémová. Odstíny červené jsou také perfektní volbou pro módní doplňky, jako jsou peněženky, boty a šátky. Nepříliš kreativní kostýmek nebo pracovní oblek na obchodní schůzku, se dá oživit pomocí kontrastu červených lodiček nebo třeba kabelky. Červená výrazná, pozornost přitahující barva a při jejím nošení je třeba dávat velký pozor. Příliš mnoho červené může, například všechny kousky v jedné barvě, mohou působit nevkusně a nebude lichotit vašemu vzhledu. Proto je vždy dobré vědět, jak červenou kombinovat.