8 pravidel nošení červené rtěnky

Kdo by neznal wow efekt červené rtěnky! Rudé rty patří už po staletí ke kouzlu, které ženy používají, aby na sebe upoutaly pozornost a zaujaly mužské okolí. Symbolika rudých rtů odkazuje k mladosti a plodnosti, ale červenou rtěnku můžete nosit v každém věku. Jaká jsou základní pravidla pro její styling a zakomponování do celkového vzhledu?

Vyjádřete to barvou rtů

Červená rtěnka jednoduše okamžitě přidává na sex-appealu každému outfitu, ovšem někdy může působit, jakože jste se až moc snažila. Pro jednoduší orientaci v tom, jak a kdy rudé rty použít, jsme si připravili tato pravidla.

1. Popřemýšlejte o zbytku vašeho make-upu

Je vhodné kombinovat rudou rtěnku a růžovou tvářenku? Za nás říkáme ano, pokud je tvářenka použitá jako přirozený odstín rozzáření pleti  představte si perfektně růžové tváře, červený rty a klasickou černou linku.

2. Tužka je váš kamarád

Pro to, abyste zabránila nežádoucímu přetažení při aplikaci rtěnky a následně nevzhlednému nebo nesymetrickému tvaru rtů, použijte nejprve tužku na rty a vytvořte s ní požadovaný tvar. Odstín samozřejmě musí odpovídat odstínu rtěnky.

3. Nechte rty dominovat

Pokud se chystáte na červenou rtěnku v případě běžného denního nošení, nejlepší volbou je zvolit jednoduchý make-up pro zbytek tváře, především očí. Výrazné oční líčení a rudá rtěnka jsou spíše večerní záležitostí.

4. Co k tomu řekne váš outfit?

Přemýšlejte o tom, jak vypadá zbytek vašeho outfitu a to včetně doplňků. Výrazné rudé rty mohou být skvělým podtržením celočerného outfitu a skvělým prohlášením, když vyrážíte ven bez líčení očí. Pokud se chystáte vynést něco červeného, zkuste si pohrát s odstíny a rty nalíčit trošku odlišným odstínem, abyste se vyhnula přílišné jednotvárnosti.

5. Červené rty nemusí vždy působit dominantně

Pokud chcete docílit jemnější a přirozenější barvy, můžete nejprve použít váš oblíbený balzám, poté nanést rtěnku poklepáváním prsty od středu směrem ven – tím vytvoříte více zabarvený vzhled rtů. Stejného efektu docílíte, pokud budete rtěnkou jen lehce poklepávat a rty celé nepokryjete barvou.

6. Pamatujte na tón vaší pleti

Při výběru červené rtěnky je potřeba popřemýšlet také o tónu vaší pleti nebo třeba barvě očí. Jasné a zářivé odstíny skvěle vyniknou na tmavších odstínech pleti a rtěnka může také nechat vyniknou vaše zuby. Modro-červené barevné spektrum udělá vaše zuby bělejšími a oranžovo-červené odstíny zase během letní sezóny podtrhnou vaše opálení. Nebojte se experimentovat a vyzkoušet, který odstín rozzáří vaši pleť.

7. Na textuře záleží

Pokud se chystáte na nákup červené rtěnky nebo její spárování s outfitem, pak je potřeba popřemýšlet také o textuře produktu. Hutnější rtěnky mohou vyhovovat těm, kteří hledají absolutní krytí, sytost a dlouhotrvající barevnost. Lehčí struktura naopak může být tím pravým pro ženy, které si nejsou červenou barvou tak jisté a chtějí začít pozvolna, denním líčením.

8. Není univerzální „správný“ odstín

Jednoduše neexistuje jeden univerzální odstín, který by slušel všem, nebo byl tím, který se přesně hodí pro speciální příležitost. Budete si sama muset vyzkoušet, který odstín vám nejlépe vyhovuje, dokud nenajdete ten pravý právě pro vás.

Rudé rty jsou módní stálicí

Červená rtěnka jednoduše patří k ženám. Je to mocný prvek podtrhující krásu obličeje, doplnění outfitu, nebo vyjádření vaší preference. Nebojte se kombinovat nejrůznější odstíny a hledat ten unikátní právě pro vás.

Módní trendy pro jaro a léto 2021

Už máte přehled o tom, co se bude letos na jaře a v létě nosit? Ještě nevíte, co si pořídit nebo jaké střihy a barvy si na sebe vzít v této sezóně? V tomto článku vám poradíme!

Trendy pro jaro/léto 2021

Monochromatický look

Je známým faktem, že světový designéři se v posledních letech přiklánějí k jednoduchým barvám a střihům. Barevné kombinace typu černá a bílá tak nejsou nic neotřelého. Kombinace této osvědčené klasiky bude trendem i letošní jaro, včetně největších a nejznámějších značek. Motivy šachovnice nebo vrstvení černé a bílé, se objevují v kolekcích značek Dolce & Gabbana, či Chanel.

Bralettes

Připravte se a nejlépe se dostaňte zpět do formy, protože jaro i léto budou vyžadovat hodně vystaveného bříška. Braletky se vrací jako masivní trend a to v nejrůznějších tvarech, barvách a materiálech. Koketní kombinace braletky a over-sized saka zůstává trendem, se kterým nemůžete nic zkazit.

Niťování

Novinkou pro jaro a léto je nutrilová nit. Nebojte se sukní, topů, kalhot nebo i doplňků, které jsou zakončené střapatým niťováním, nejčastěji světlých barev. Trend zvaný „flossing“ je hitem sociálních sítí a známé osobnosti jako Victoria Beckham, nebo značky jako Versace tento trend zapojili do svých kolekcí pro rok 2021.

Maxi šaty

Letošní jaro i léto se ponesou také v duchu výrazných maxi šatů, které sahají až na zem. Nebojte se tohoto trendu a předveďte dlouhé šaty ve výrazných barvách. Romantické a rozevláté modely se objevily na přehlídkových Valentina, Micheala Korse, nebo značky Dior.

Začněte jaro s novými trendy

Nechte se inspirovat trendy přehlídkových mol a nebojte se vynést kousky, které jsou posledním trendem. Monochromatické kombinace černé a bílé, nebo maxi šaty v romantickém duchu, či extravagantní kousky s niťováním vás nechají zazářit. Inspirujte se předními světovými designéry a jejich luxusními návrhy pro rok 2021.