Červená – barva udávající trendy v módě

Červená barva je nepřehlédnutelná a jednoduše přitahuje pozornost. Historicky i kulturně, má více konotací a bývají jí přisuzované nejrůznější významy nebo i schopnosti. Královská, hříšná ďábelská, nebo barva krve? Jaký vliv má tato barva na módní průmysl a jaké trendy v nošení červené je možné očekávat?

Červená napříč historií a kulturami

Historické výzkumy a prameny dokazují, že červená hrála důležitou roli už v šatníku našich předků. Například v Číně se po staletí červená barva spojuje se štěstím, úspěchem a bohatstvím. Červená se v Číně nosí na Nový čínský rok a tradičně byla také barvou svatebních šatů, jelikož měla přinášet požehnání a štěstí svazku novomanželů. Červenou milovali také Římané, nebo staří Egypťané, kteří používali odstíny červené k barvení nejen látek, ale i vlastního těla.

Barva, která přitahuje pozornost

Červená je barva, která přirozeně nejvíce přitahuje pozornost. Dle provedených výzkumů vědci potvrzují, že lidské vnímání je červenou přitahováno a spojováno s aktivitou a dynamismem. Červená barva se záměrně používala už ve středověkém umění, kdy se postavy namalované v červeném oblečení stávaly centry pozornosti diváků. Lidé oblečení do červené také působí optickým klamem, který se lidskému oku jeví jakože postava v červené je blíže, i když ve skutečnosti stojí stejně daleko jako lidé v jiných barvách. Červená je i barva kasina Playamo, nebo mnoha známých značek. Tradičně se červená používala také na výrobu oděvů významných osobností, hlav států a monarchů, jelikož zajišťuje snadnou viditelnost z dálky.

V červené zazáříte

V červené barvě jednoduše budete centrem pozornosti a získáte si okolí. Pokud tedy chcete zapůsobit a cítit se skvěle, červená móda je tou pravou volbou pro každou příležitost. Nebojte se této výrazné barvy a zakomponujte ji do svého šatníku!

8 pravidel nošení červené rtěnky

Kdo by neznal wow efekt červené rtěnky! Rudé rty patří už po staletí ke kouzlu, které ženy používají, aby na sebe upoutaly pozornost a zaujaly mužské okolí. Symbolika rudých rtů odkazuje k mladosti a plodnosti, ale červenou rtěnku můžete nosit v každém věku. Jaká jsou základní pravidla pro její styling a zakomponování do celkového vzhledu?

Vyjádřete to barvou rtů

Červená rtěnka jednoduše okamžitě přidává na sex-appealu každému outfitu, ovšem někdy může působit, jakože jste se až moc snažila. Pro jednoduší orientaci v tom, jak a kdy rudé rty použít, jsme si připravili tato pravidla.

1. Popřemýšlejte o zbytku vašeho make-upu

Je vhodné kombinovat rudou rtěnku a růžovou tvářenku? Za nás říkáme ano, pokud je tvářenka použitá jako přirozený odstín rozzáření pleti  představte si perfektně růžové tváře, červený rty a klasickou černou linku.

2. Tužka je váš kamarád

Pro to, abyste zabránila nežádoucímu přetažení při aplikaci rtěnky a následně nevzhlednému nebo nesymetrickému tvaru rtů, použijte nejprve tužku na rty a vytvořte s ní požadovaný tvar. Odstín samozřejmě musí odpovídat odstínu rtěnky.

3. Nechte rty dominovat

Pokud se chystáte na červenou rtěnku v případě běžného denního nošení, nejlepší volbou je zvolit jednoduchý make-up pro zbytek tváře, především očí. Výrazné oční líčení a rudá rtěnka jsou spíše večerní záležitostí.

4. Co k tomu řekne váš outfit?

Přemýšlejte o tom, jak vypadá zbytek vašeho outfitu a to včetně doplňků. Výrazné rudé rty mohou být skvělým podtržením celočerného outfitu a skvělým prohlášením, když vyrážíte ven bez líčení očí. Pokud se chystáte vynést něco červeného, zkuste si pohrát s odstíny a rty nalíčit trošku odlišným odstínem, abyste se vyhnula přílišné jednotvárnosti.

5. Červené rty nemusí vždy působit dominantně

Pokud chcete docílit jemnější a přirozenější barvy, můžete nejprve použít váš oblíbený balzám, poté nanést rtěnku poklepáváním prsty od středu směrem ven – tím vytvoříte více zabarvený vzhled rtů. Stejného efektu docílíte, pokud budete rtěnkou jen lehce poklepávat a rty celé nepokryjete barvou.

6. Pamatujte na tón vaší pleti

Při výběru červené rtěnky je potřeba popřemýšlet také o tónu vaší pleti nebo třeba barvě očí. Jasné a zářivé odstíny skvěle vyniknou na tmavších odstínech pleti a rtěnka může také nechat vyniknou vaše zuby. Modro-červené barevné spektrum udělá vaše zuby bělejšími a oranžovo-červené odstíny zase během letní sezóny podtrhnou vaše opálení. Nebojte se experimentovat a vyzkoušet, který odstín rozzáří vaši pleť.

7. Na textuře záleží

Pokud se chystáte na nákup červené rtěnky nebo její spárování s outfitem, pak je potřeba popřemýšlet také o textuře produktu. Hutnější rtěnky mohou vyhovovat těm, kteří hledají absolutní krytí, sytost a dlouhotrvající barevnost. Lehčí struktura naopak může být tím pravým pro ženy, které si nejsou červenou barvou tak jisté a chtějí začít pozvolna, denním líčením.

8. Není univerzální „správný“ odstín

Jednoduše neexistuje jeden univerzální odstín, který by slušel všem, nebo byl tím, který se přesně hodí pro speciální příležitost. Budete si sama muset vyzkoušet, který odstín vám nejlépe vyhovuje, dokud nenajdete ten pravý právě pro vás.

Rudé rty jsou módní stálicí

Červená rtěnka jednoduše patří k ženám. Je to mocný prvek podtrhující krásu obličeje, doplnění outfitu, nebo vyjádření vaší preference. Nebojte se kombinovat nejrůznější odstíny a hledat ten unikátní právě pro vás.

Jak stylizovat červené šaty?

Červené šaty jsou odvážným módním prohlášením, ať už to ve večerní módě či denním nošení. Pokud se v nich cítíte dobře, můžete vytvořit klasický i svůdný vzhled. Červené šaty by měly být centrem vašeho outfitu a proto je lepší volit k nim pouze jednoduché doplňky. Jak červenou stylizovat?

Monochromatický look

Pokud chcete zapůsobit něčím neotřelým, můžete spárovat červené šaty s dalšími doplňky v červených odstínech. Skvěle působí například lehce odlišné odstíny červené. Ve večerní módě můžeme hovořit o lehkém šálu, který zvolíte jako přehoz přes šaty, nebo například vínových botách, či psaníčku, nebo náhrdelníku s červeným kamenem. V denním nošení to pak může být například červený pásek jiného odstínu.

Glam look

Pokud je vaším cílem vynést červené šaty na večírek nebo událost typu banket, vernisáž, či jiná večerní aktivita, požadovaného glam looku můžete dosáhnout zakomponováním metalických doplňků. Stříbrné, zlaté, nebo měděné doplňky podtrhnou červenou barvu šatů a dodají jim na luxusním vzhledu.

Bílá a černá

Celkový vzhled můžete zajímavě oživit použitím bílých a černých doplňků. Pokud zvolíte bílé perly dodáte šatům na klasickém vzhledu. Černé boty a pásek jsou pak vizuálně příjemnou kombinací s červenou, která tato barva nechává vyniknout. Nebojte se vyzkoušet černobílé vzory na doplňcích. Stejně tak večernímu vzhledu snadno dodáte na sexy aspekt v případě, že použijete krajkové doplňky, jako se šál, kabelka, nebo krajkový choker.

Červená klasika, která nezklame

Výrazná červená barva jednoduše přitahuje pozornost okolí a zvedá vaše sebevědomí a sex-appeal. Efektu červených šatů můžete využít nejen při večerním nošení, ale i v denních outfitech. Zapojte metalické doplňky pro glam look, červené odstíny pro populární monochromatický vzhled, nebo nakombinujte černou a bílou barvu či vzory, abyste outfit oživila nebo klidně sáhněte po krajce a buďte sexy!

Módní trendy pro jaro a léto 2021

Už máte přehled o tom, co se bude letos na jaře a v létě nosit? Ještě nevíte, co si pořídit nebo jaké střihy a barvy si na sebe vzít v této sezóně? V tomto článku vám poradíme!

Trendy pro jaro/léto 2021

Monochromatický look

Je známým faktem, že světový designéři se v posledních letech přiklánějí k jednoduchým barvám a střihům. Barevné kombinace typu černá a bílá tak nejsou nic neotřelého. Kombinace této osvědčené klasiky bude trendem i letošní jaro, včetně největších a nejznámějších značek. Motivy šachovnice nebo vrstvení černé a bílé, se objevují v kolekcích značek Dolce & Gabbana, či Chanel.

Bralettes

Připravte se a nejlépe se dostaňte zpět do formy, protože jaro i léto budou vyžadovat hodně vystaveného bříška. Braletky se vrací jako masivní trend a to v nejrůznějších tvarech, barvách a materiálech. Koketní kombinace braletky a over-sized saka zůstává trendem, se kterým nemůžete nic zkazit.

Niťování

Novinkou pro jaro a léto je nutrilová nit. Nebojte se sukní, topů, kalhot nebo i doplňků, které jsou zakončené střapatým niťováním, nejčastěji světlých barev. Trend zvaný „flossing“ je hitem sociálních sítí a známé osobnosti jako Victoria Beckham, nebo značky jako Versace tento trend zapojili do svých kolekcí pro rok 2021.

Maxi šaty

Letošní jaro i léto se ponesou také v duchu výrazných maxi šatů, které sahají až na zem. Nebojte se tohoto trendu a předveďte dlouhé šaty ve výrazných barvách. Romantické a rozevláté modely se objevily na přehlídkových Valentina, Micheala Korse, nebo značky Dior.

Začněte jaro s novými trendy

Nechte se inspirovat trendy přehlídkových mol a nebojte se vynést kousky, které jsou posledním trendem. Monochromatické kombinace černé a bílé, nebo maxi šaty v romantickém duchu, či extravagantní kousky s niťováním vás nechají zazářit. Inspirujte se předními světovými designéry a jejich luxusními návrhy pro rok 2021.

Znáte zásady nošení červené barvy?

Červená je výjimečná barva, ve které neuniknete pozornosti svého okolí. Její nošení má samozřejmě určitá specifika a pokud chcete v červené vypadat vždycky dobře, je dobré znát několik tipů pro její použití ve vašem šatníku.

Jak nosit červenou – zásady

Výrazné a zářivé barvy, jako je červená, jsou považovány za méně formální než klasické neutrální nebo tmavé barvy, a proto dobře fungují s neformálními kousky, jako jsou trička, mikiny a sportovní oblečení. Červená se tak nemusí být nejlepší volbou pro každou událost.

Pamatujte, že jakmile si ze skříně vyberete něco červeného, veškeré vaše další oblečení a kousky outfitu budou hrát druhé housle, a to i když zvolíte méně výrazné odstíny, jako je vínová. Ideálně pokud tedy chcete vynést něco červeného, tento kousek by měl být centrem outfitu.

Pamatujte také na odstín vaší pokožky, který hraje roli. Pokud máte olivový odstín kůže, je pravděpodobné, že vám bude sedět lépe rezavý odstín červené; ale pokud máte velmi světlou pleť a tmavé vlasy, rozhodněte se pro jasnou červenou barvu. Tmavší odstíny vínově červené barvy vyhovují většině odstínů pleti a lze je snadno začlenit do vašeho šatníku.

Nevyhýbejte se červené

Červená je výrazná barva, kterou lze kombinovat s neutrálními odstíny, jako je černá, šedá nebo krémová. Odstíny červené jsou také perfektní volbou pro módní doplňky, jako jsou peněženky, boty a šátky. Nepříliš kreativní kostýmek nebo pracovní oblek na obchodní schůzku, se dá oživit pomocí kontrastu červených lodiček nebo třeba kabelky. Červená výrazná, pozornost přitahující barva a při jejím nošení je třeba dávat velký pozor. Příliš mnoho červené může, například všechny kousky v jedné barvě, mohou působit nevkusně a nebude lichotit vašemu vzhledu. Proto je vždy dobré vědět, jak červenou kombinovat.