7 barev, které se hodí k červené

Červená je unikátní a výrazná barva, kterou jen tak nepřehlédnete. To automaticky znamená, že nemusí být snadné ji správně zakomponovat do vašeho outfitu. Které barvy se nejlépe hodí k červené?

Víte, co k červené?

Červená barva je jedním z nejodvážnějších odstínů barevného spektra. Pro mnohé kultury je červená symbolem lásky, vášně a sebevědomí. Jak ji tedy vhodně kombinovat?

Tento úkol může být nesnadný, protože vybrat něco, co se hodí k červené není tak snadné, jako například kombinovat bílou a černou. Vizuálně se červená v této sezóně skvěle hodí hned k několika barvám barevného spektra:

* Hořčicová žlutá

Jedná se o možná nejpřekvapivější barevnou kombinaci. Obě barvy jsou poměrně výrazné, ale jedná se o teplé odstíny, které společně vyniknou například v podzimním šatníku. Kombinujte červené kalhoty a hořčicově žlutou pleteninu.

* Růžová a její odstíny

Růžová a červená pocházejí ze stejné rodiny barevných odstínů a proto je těžké tuto kombinaci pokazit. Obě barvy společně působí velmi stylově a elegantně.

* Stříbrná

Studený, metalický odstín je perfektní volbou, pokud chcete aby váš červený kousek ještě více vyniknul. Velmi elegantní kombinace, kterou rozhodně nic nepokazíte.

*  Velbloudí hnědá

Pokud se poohlížíte po neutrálním odstínu a nechcete kombinovat pouze bílou a černou, sáhněte po velbloudí hnědé. Vypadá luxusně a je o něco neočekávanější, než zmíněné kombinace s klasikou v bílé a černé.

* Odstíny modré

Spárováním červené a modré nikdy nemůžete nic pokazit. Především světlejší odstíny modré jsou v kombinaci s červenou vhodné pro denní nošení, k tmavým odstínům můžete sáhnout ve večerních outfitech.

* Vojenská zelená

Určitě neočekávaný, ale velmi svěží pár barev. Kombinujte s nenápadnými doplňky v neutrálních barvách a váš outfit bude skvělý.

* Šedá

Klasika, která nikdy nezklame například pro oficiální jednání nebo do kanceláře. Šedá nechá červenou zazářit a vytvoří příjemnou rovnováhu barev.